PhotoDIPAE

Την Τρίτη 05-12-2023 οι μαθητές της Β’ Τάξης του τομέα της ηλεκτρολογίας και της Γ τάξης του τομέα μηχανολογίας της ειδικότητας Τεχνικών Θερμικών και Υδραυλικών εγκαταστάσεων και τεχνολογίας πετρελαίου και φυσικού αερίου του 1ου ΕΚ Κιλκίς, πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη  στο Τμήμα Δημιουργικού Σχεδιασμού και Ένδυσης του ΔΙ.ΠΑ.Ε που βρίσκεται στην περιοχή του Κιλκίς.  Σε αυτή συμμετείχαν 27 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές ( Στουγιάννης Πασχάλης, Παπαδόπουλος Δημήτρης και Καμέση Ευγενία ). Οι μαθητές είχαν την τύχη να γνωρίσουν από κοντά τις εγκαταστάσεις του τμήματος, να παρακολουθήσουν την ενδιαφέρουσα παρουσίαση του επίκουρου καθηγητή κ.  Καρυπίδη Μιχαήλ, καθώς και να έρθουν σε επαφή με τις ηλεκτρολογικές - μηχανολογικές εγκαταστάσεις θέρμανσης του κτιρίου.