Την Τρίτη 27-02-2024 οι μαθητές της Β’ Τάξης του τομέα της ηλεκτρολογίας και της Γ τάξης του τομέα μηχανολογίας της ειδικότητας Τεχνικών Θερμικών Υδραυλικών εγκαταστάσεων και τεχνολογίας πετρελαίου και φυσικού αερίου του 1ου ΕΚ Κιλκίς, πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη  στις εγκαταστάσεις της εταιρείας Μανιτάρια Κεχαγιά που βρίσκεται στην περιοχή Περίνθου του Κιλκίς.  Σε αυτή συμμετείχαν 25 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές ( Στουγιάννης Πασχάλης, Καμέση Ευγενία και Γκοντούλα Σοφία ). Οι μαθητές είχαν την τύχη να γνωρίσουν από κοντά τις εγκαταστάσεις της εταιρείας, να παρακολουθήσουν τη διαδικασία παραγωγής των μανιταριών από το πρώτο μέχρι και το τελικό στάδιο καθώς και να έρθουν σε επαφή με τις σύγχρονες ηλεκτρολογικές - μηχανολογικές εγκαταστάσεις των εγκαταστάσεων.

Kechagias2024